E-shop s kompletním sortimentem ručního nářadí - Dům, dílna a zahrada - e-stavba.com


          
Recyklační polatky

 

Recyklace na zahrádce

 
  

Recyklační poplatky

PHE - Poplatek za Historický Elektroodpad

Dne 13. 8. 2005 vstoupila v platnost novela zákona č. 185/2001Sb. o odpadech, která upravuje nakládání s tzv. elektroodpadem, jeho oddělený sběr a následně ekologickou likvidaci.

Všichni výrobci a dovozci elektrospotřebičů jsou povinni platit poplatek za likvidaci těchto zařízení. Poplatky se odvíjí od recyklačních nákladů, které jsou stanoveny tak, aby pokrývaly pouze náklady na hospodaření s historickým odpadem a negenerovali zisk. Výše poplatku byla stanovena Ministerstvem životního prostředí na základě studií a s využitím podkladů EU, kde kolektivní systémy recyklace elektroodpadu fungují již několik let.

V ceně elektrzařízení je zahrnut recyklační poplatek REMA Systému (www.remasystem)

 

Společnost je zapojena do unikátního projektu  Zelená firma

 

 

« zpět na seznam článků


Provozovatel získal certifikát „Zelená firma“

Provozovatel e shopu vstoupil v letošním roce do projektu zpětného sběru elektroodpadu a získalo certifikát Zelená firma. Zařadilo se tak mezi subjekty, jimž není lhostejné životní prostředí a uvědomují si svoji zodpovědnost v tomto ohledu.

Hlavním cílem projektu je zabránit, aby elektroodpad končil na skládkách komunálního odpadu tím, že daný subjekt poskytne svým zaměstnancům možnost zbavit se svých vysloužilých elektrospotřebičů prostřednictvím sběrného boxu. Toto opatření výrazně přispívá k ochraně životního prostředí a přírodních zdrojů.


Kategorie | Výrobce

Píšeme pro Vás

Novinky

04.03 2016

Najdete nás na Facebooku

25.01 2016

Spustili jsme nový internetový obchod

                           😉

  více info

Reklama

 
Domovia